BİZ KİMİZ?

  Mayıs 2018'de Türkiye/Rize ilçesin'de faaliyete geçen Bembal Online Satışiki kardeşin bir araya gelerek Aile'sinin ürettiği balları İnternet pazarına sokmaya karar vermiş olup kurduğu bir firmadır. Firmamızın öncelikli amacı olarak ailemiz tarafından üretilen balların İnternet pazarında satılması ve ardından daha da büyüyerek Köy,Mahalle,İlçe ve İllerde üretilen balların toplanıp tek bir merkez altından satılmasıdır,fakat bu çiftçilerin ballarını kabul etmemiz ve pazarlamamız için üreticinin bir takım özelliklere sahip olması gerekiyor bu özellikler;

   Ürünlerimiz ekolojik doğadan tüketiciye ulaşana kadar hiçbir aşamada insan sağlığına zararlı işleme uğratmayız.
   Ürünlerimiz bileşimde tat, koku, renk, kütle ve hacim olarak farklılık göstermektedir. Farklılık sözde değil, Kaçkar Dağı gür endemik bitki topluluğunda saklıdır. Balımızın kimyasal bilimde su 17.2, fruktoz 38.2 bitki glikoz 31.3, sakkaroz 1.3, maltoz 7.3, serbest asitler 0.43, toplam asit 0.57, kül 0.169, nitrojen 0.041, pH 3.91, diastaz değeri 20.8 yaklaşık olarak bu değerleri taşımaktadır.

   Ailemiz'den Nesim TERZİOĞLU' nun Üretim Alanları: Kaçkar dağı papuzen mevkii, Yeşil Dere vadisi ve yaylalar.
     Ekolojik doğada yıllık odunsu yüksek bitkiler ile otsu yer çiçeklerinin kesiştiği kuşaktan, yaylalara kadar olan alanı değerlendiriyoruz. Endemik bitkiler örtüsüne sahip coğrafi orijin, mevsim ve çevresel iklimde özel sızma bal üretebiliyoruz.
   Organik Perpa poleni bileşimi: %55 karbonhidrat, %35 protein, %3 vitamin ve mineral, %2 yağ asitleri, %5 demir,kobalt, fosfor, kalsiyum bileşimli çok değerli ürün üretebiliyoruz. Özel arı sütü propolis ve polen içinde diyastaz, invertaz, katalaz, fosfotaz ve glikoz oksidat gibi arıdan, polenden, nektar dan, çiçekten bala geçen enzimlerden oluşan arı ürünleri üretebiliyoruz.

     Ürünlerimiz nem oranı: %14.1-17.2 hasat döneminde sızma bal üretebiliyoruz. Sızdırılan balımız da asit,enzim, vitamin, antioksidan, maddeler ve protein bol miktarda makro ve mikro bileşenler içermektedir.
   2023 organik arı ürünleri Apiterap'ı projemiz mevcuttur. R.A.Y.B 808. üyesi 353 koloni ile kara kovan üretimi yapan köylü bir üreticidir Nesin TERZİOĞLU.


   Biz Kimiz?

   Yetkili kişinin Rize Arıcılar Birliğine üye olması gerekmektedir.

   Rize Arıcılar Birliği tarafından onaylanmış bal tahlil sonuçları olması gerekmektedir.

   Her çiftçiden almış olduğumuz balları ayrı ayrı dolum yaptırıyoruz ve şişelerin altına çiftçimizin etiketini basıyoruz.


   Üretim Yerlerimiz
   100% Yerli